Afyon Peyzaj İşleri
Atatürk Bulvarı İzmir İstasyon Caddesi No:58/A Merkez / Afyon
0 272 214 0009 - 0 539 524 43 14
Pzt-Pzr: 07:00 - 19:00

OTOMATİK SULAMA SİSTEMLERİ

Peyzaj alanlarının hazırlanmasından sonra en önemli süreç süphesiz bu alanların devamlılığını sağlayabilmektir. Yeşil alanların gerekli su miktarını elde etmesinde otomatik sulama sistemlerinin, fazla suyun aktarılmasında da drenaj sistemlerinin önemi çok büyüktür. Bitkilerden süs havuzlarına, oyun bahçelerinden oturma alanlarına kadar özenle oluşturduğunuz bahçelerinizin ışıklandırılması da peyzaj tasarımının temel bir parçasıdır. Sadece görsel amaçlı olmayan aydınlatma sistemleri bahçenizin işlevselliğinin ve güvenliğinin arttırılmasına da katkı sağlamaktadır.

DRENAJ SİSTEMLERİ

Drenaj ; Herhangi bir alanda toprağın su tutma kapasitesini aşan fazla suyun toprak içerisinde yatayda ve düşeyde hareket etmesi yada geçirimsiz yüzeylerde çeşitli nedenlerle oluşan suyun alandan tahliyesidir. Drenaj sorunu iki şekilde oluşmaktadır. Birincisi geçirgenliği olmayan yada geçirgenliği az olan zeminlerde oluşan yüzey akışları yada birikmeler. İkincisi ise geçirgenliği yüksek zeminlerde düşeyde hareket eden suyun toprağın su tutma kapasitesinden fazlasının hareketi ile oluşan toprak altı akışlarıdır.

İrem Peyzaj, Drenaj uygulamalarını uzun vade de problemsiz çözen konusunda uzman profesyonel ekiplere sahiptir. Bu konudaki çalışmalarına devam etmektedir.